Budowa na dobre rozkręca się na etapie wznoszenia ścian. To ulubiony moment każdego Inwestora, bo właśnie wtedy jego wyobrażenia nabierają realnego kształtu. Przy doborze materiału ściennego uwagę należy skupić przede wszystkim na specyfice materiału: jego wytrzymałości oraz izolacyjności. A obie te cechy niestety nie idą w parze. Chcąc opisać dokładnie budowę i właściwości materiałów musimy podzielić je na trzy kategorie: Ceramika Pustaki ceramiczne, które jeszcze kilka lat temu królowały na rynku budowlanym, to wyrób, któremu początek dała używana przez tysiąclecia – cegła. Wszelkie modyfikacje jakim…Czytaj dalej „Ściany zewnętrzne”

Wznoszenie fundamentów, pomimo że jest jednym z ważniejszych etapów budowy domu, bywa często tematem nazbyt bagatelizowanym. Jest to ten element domu, który zostaje „ukryty” w ziemi, przez co jego istota zostaje nierzadko umniejszana przez przyszłych inwestorów. W poprzednim poście staraliśmy się wyjaśnić jakie znaczenie ma odpowiedni dobór materiału do budowy ścian fundamentowych, a tym razem chcemy skupić się na dopasowaniu odpowiedniej termoizolacji, która ma zapewnić niezawodną ochronę na lata. Pierwsze z pytań, jakie stawiamy Klientowi, dotyczy rodzaju izolacji, który preferuje. Wybór często zawęża się do…Czytaj dalej „Termoizolacja fundamentów”

Pierwszym z etapów wyceny budowy domu jest wstępny „wywiad”, w którym omawiamy zakres prac  oraz dobór materiałów preferowanych przez Klienta. Często przedstawiamy kilka konfiguracji i staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z wyborem. Już na początku rozmowy pada pytanie dotyczące ścian fundamentowych. Technologie wykonania ścian fundamentowych można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich są fundamenty monolityczne – zbrojone i wylewane na miejscu budowy. Druga – murowa, tradycyjnie wznoszona z prefabrykowanych elementów. Nierzadko w projektach spotykamy się ze ścianami z bloczka betonowego. Jest to jedna…Czytaj dalej „ŚCIANY FUNDAMENTOWE”

Nasza firma istnieje na rynku usług budowlanych od 2010 roku. Przez lata braliśmy udział w wielu projektach zorientowanych na budowę domów, obiektów oraz polegających na wsparciu w zakresie prac przygotowawczych. Dynamiczny rozwój budownictwa, każdego dnia otwiera przed nami nowe możliwości, które chętnie wykorzystujemy w prowadzonych pracach. Doradzamy naszym Klientom, aby świadomie podejmowali różnego rodzaju decyzje dotyczące powierzonej nam budowy. Wysoka jakość, rzetelność i terminowość to podstawa, na której opieramy naszą codzienną pracę. Wykonujemy roboty ziemne, zbrojarskie, murarskie, docieplenia elewacji, dachy płaskie i spadziste, roboty modernizacyjne,…Czytaj dalej „O Nas”